V ponedeljek, 12. 2., so imeli učenci 4. in 5. razreda zimski športni dan z vsebino drsanja. Zjutraj so se z avtobusom odpravili v Krško in se z rekviziti in opremo odpravili na peš cono nad picerijo Fontana, kjer jih je pričakalo veliko drsališče, ki je bilo, glede na razmeroma visoke temperature za ta letni čas, v dobrem stanju. Razdelili so se v dve skupini – petošolci so odšli na ogled Čebelarskega centra Krško, kjer so spoznavali čebelarska opravila in opremo ter v kratki delavnici izdelali svečnik iz voska. Medtem si je skupina četrtošolcev izposodila drsalke, se ustrezno opremila in odhitela na drsališče. Večina učencev je izkazala znanje drsanja in tudi ostali, ki so drsali prvič, so bili spretni. Preizkušali so različne tehnike drsanja in se na koncu pomerili še v igranju hokeja na ledu. Po dobri uri drsanja je sledila malica, mamica četrtošolke Brine pa je poskrbela za sladke in slane prigrizke. Po malici je na drsališče odšla še skupina petošolcev.  

Okrog 12. ure smo se odpravili proti Podbočju. Preživeli smo lepo športno-poučno dopoldne.  

Vabljeni k ogledu fotografij. 

Zapisala Marjeta Škrbina Rozman, prof. 

Dostopnost