Šolski sklad deluje tako, da pridobiva sredstva s sponzorstvom, z donacijami, z zbiranjem starega papirja, s prispevki staršev in z drugimi viri. Namen sklada je sofinanciranje dejavnosti in potreb posameznega razreda na šoli in skupin v vrtcu.

V šolskem letu 2023/2024 smo največ sredstev namenili za:

• subvencioniranje prevozov učencev šole in otrok vrtca na dneve dejavnosti in ekskurzije,
  • pokritje stroškov, nastalih v zvezi s podelitvijo bralne značke,
  • nakup knjig za šolo in vrtec,
  • nakup didaktičnih sredstev in učnih pripomočkov (nepremočljive vrečke za vrtec, kinestetične mize),
  • izvedbo programa Jumicar,
  • nakup kukala in satnic za Starograjsko učno pot,
  • plačilo gledališke predstave za otroke vrtca in učence prve triade.

Predsednica šolskega sklada je Anita Slak.

Namenitev dela dohodnine v šolski sklad lahko uredite:

• v portalu  eDavki izpolnite obrazec »Zahteva za namenitev dela dohodnine za donacije. Izberite: 57625166-SKLAD-OSNOVNA ŠOLA PODBOČJE, ter izberite odstotek »0,1 ali 0,2 ali 0,3%»

Posnetek prve strani mobilne aplikacije eDavki, kjer je obkroženo polje za namenitev dela dohodnine za donacije

• dopolnite  Obrazec za OŠ Podbočje s svojimi podatki, ga natisnite in podpišite. Obrazec lahko oddate sami ali ga prinesete v tajništvu šole.