V mesecu septembru smo se Kolački pogovarjali in utrjevali znanje o jesenskih pridelkih. Otroci so dobili prvo domačo nalogo. Vsak otrok je v vrtec od doma prinesel en jesenski pridelek. Ko smo zbrali dovolj zelenjave, smo se odločili, da si sami skuhamo zelenjavno juho, ki smo jo pojedli za kosilo. Sestavili in zapisali smo recept. Vsak otrok se je preizkusil v rezanju zelenjave s čisto pravim nožem.

Recept za najokusnejšo zelenjavno juho:

Vso zelenjavo, ki jo imaš rad in jo najdeš na vrtu ali njivi, nareži na majhne koščke. Zelenjavo stresi v velik lonec, natoči vodo, dodaj ščep soli, začimbe po želji in kuhaj vsaj pol ure. Ko je zelenjava kuhana, jo s paličnim mešalnikom pretlači. Malo še pokuhaj in odstavi z ognja. Postrežeš jo lahko z jušnimi kroglicami. Dober tek vam želimo otroci iz skupine Kolački.

Špela Burja, vzgojiteljica