Mavrice smo teden dni pred nastopom vadile pesmi, rajalne igre in kako se nastopa na velikem odru.

Na tem mestu moram prav vse Mavrice pohvaliti za pogum, jasnost in razločnost pri govoru in petju ter kljub spremembi, ki je vplivala  na nekaj otrok, so uspeli narediti takšen nastop, kot smo ga vadili.

Vsak otrok je zasijal v vsej svoji veličini. Bilo je veliko skupnega sodelovanja,  bilo je samostojno nastopanje in premagovanje treme posameznika. 

Otroci so se predstavili z dolenjskim plesom Zibenšrit, rajalno igro V šolo nikar, spremljali so pesem z malimi ritmičnimi instrumenti Psiček nima repa več, ob matrici zapeli pesem Nikoli slabe volje, pesem Trije korenjaki ponazorili z rekviziti in en otrok je poiskal vse črke abecede in jo razdelil med otroke, ki so svojo dobljeno črko izgovorili in pokazali.

Sledila je podelitev diplom. In skupni ples na pesem Čutim srečo, kadar plešem v jedilnici šole.

Za vedno v lepem spominu moje Mavrice.

Vesna Kržičnik Mirt, vzgojiteljica

Dostopnost