V skupini Lunice smo sneg nadomestili z ledom. V vrečke za pripravo ledenih kock smo nalili vodo in jih položili v hladilnik, kjer je polička za zamrzovanje. Otroci so bili tako navdušeni nad idejo, da so naju s Tatjano ves čas spraševali: »A mislita, da so že nastale ledene kocke?« Naslednje jutro smo skupaj ugotovili, da je voda zamrznila in da so nastale ledene kocke. Sledili so poizkusi taljenja ledenih kock. Otroci so ugotavljali, v kakšni vodi se kocka ledu hitreje stali, v mrzli ali vroči … Kocko ledu je vsak otrok imel tudi na dlani in opazoval, kako se ledena kocka manjša. Naredili smo tudi plakat z našimi ugotovitvami. Otroci so se med to dejavnostjo zelo zabavali. Pripravili smo tudi barvne ledene kocke na lesenih palčkah. Ustvarjanje z njimi je bilo za otroke nekaj posebnega. Menim, da sva otrokom pričarali del zime, čeprav vremenske temperature niso kazale, da je pri nas koledarsko zima.

Ksenija Satler, vzgojiteljica

 

 

Dostopnost