V razširjenem programu smo z učenci 2. b razreda prebirali sodobno pravljico Primoža Suhodolčana z naslovom Primož in bajk – neverjetna dirka. Pravljica govori o zelo znanem kolesarju Primožu Rogliču. Z učenci smo se najprej pogovorili o njem, nato pa smo si prebrali zgodbo. Nad njo so bili zelo navdušeni, saj so izvedeli, da se je Primož Roglič ukvarjal tudi s smučarskimi skoki in ne le s kolesarstvom. Branje smo nato nadgradili z izdelavo skupinskega plakata, na katerega smo narisali znanega kolesarja. Ker so učenci pobarvali kolo z različnimi barvami, so se odločili, da poimenujejo izdelek Domišljijski Primož Roglič in njegov bajk. Da pa smo še bolj popestrili pano s plakatom, smo se odločili, da izdelamo »bajke« iz aluminijaste folije. Kako uspešni smo bili pri tem, boste presodili sami.

Zapisala Janja Uhernik, učiteljica v RaP-u

Dostopnost