Mavrice smo spoznavale, kaj vse sodi k tradicionalnemu slovenskemu zajtrku, kje vse dobimo sestavine, kako nastanejo. In ko smo prišli do kruha, je bilo znanje pomanjkljivo, saj se na žalost redko kateri od otrok v živo seznani z delom, kot je sajenje pšenice, žetev, odvoz žita v mlin in seveda ogled, kako se to zmelje v moko.

Odločili smo se, da se preizkusimo v peki kruha.

Najprej smo se naučili, kaj vse potrebujemo za peko, odšli po sestavine v našo kuhinjo in se lotili dela. Vsak je zamesil svoj hlebček, štručko. To je  položil na pekač in skupaj smo odnesli v kuhinjo, kjer so jih kuharice spekle.

Pojedli smo ga v vrtcu in nekaj malega odnesli domov. Otroci so dobili nalogo, da doma povedo, katere sestavine potrebujemo za peko kruha in če bodo imeli možnost, da ga doma skupaj s starši ali starimi starši spečejo.

Vesna Kržičnik Mirt, vzgojiteljica

Dostopnost