V četrtek, 16. 2. 2023, smo se z učenci 9. razreda, ki obiskujejo izbirni predmet šport za sprostitev, s kombiji odpravili na Planino. Tekaške smučke smo si nadeli pri mejnem prehodu in se sprehodili do smučišča na Planini. Tam smo si naredili šest vzporednih prog, kjer smo se seznanili s tekom na smučeh. Pred tremi leti nas narava ni obdarila z dovolj snega, zato smo v šoli v naravi imeli samo alpsko smučanje. Danes nas je na Planini pričakalo lepo sončno vreme. Še vedno je veliko snega, saj se nam je palica ponekod zarila v sneg tudi do 60 cm. Preživeli smo čudoviti dve uri na snegu. Najbolj pogumni so se podali s smučkami do Glavice, ostali smo tekali ob znanem drevesu z gugalnico. Učenci so bili zelo zadovoljni, da so poskusili tek na smučeh. Uživala sta tudi učitelja Branko in Metka, ki sta vesela, da lahko našo pozabljeno smučarsko središče obiščeta s svojimi učenci s smučkami za tek.

Zapisala Marjeta Škrbina Rozman

Dostopnost