V sredo, 20. 9. 2023, smo devetošolci v okviru tedna mobilnosti odšli v Šolski center Krško-Sevnica. Tam so nam najprej predavali o varnosti v prometu. Povedali so nam tudi kar nekaj življenjskih zgodb, ki so se nas res dotaknile. Nato smo se razdelili v tri skupine in mi smo  se odpravili proti gasilskemu in reševalnemu vozilu, kjer so nam pokazali  temeljne postopke oživljanja ter njihove pripomočke. Nekateri so se nato spustili z modelom avtomobila, ki je predstavljal trk ob nesreči. Potem pa smo se napotili proti delavnici in nato še na vožnjo s kolesi skozi poligon. Na koncu pa smo se v telovadnici preizkusili v reševanju iz vozila, v vožnji avtomobila na simulatorju in v hoji z očali, v katerih si videl zamegljeno, saj so predstavljale utrujenost in omamljenost z alkoholom. Imeli smo se super.

Neža Glogovšek in Ula Pavlovič