Za zemljevid poti kliknite: tukaj.

Osnovne informacije o poti

Dolžina poti: 3,4 km; krožna

Potreben čas za ogled z dejavnostmi: 1,5 do 2 uri

Označitev: 7 vsebinskih točk, opremljenih z informativnimi in usmerjevalnimi tablami

Višinska razlika: 129 m

Najnižja točka: 154 m n. v.

Najvišja točka: 283 m n. v.

Težavnost: lahka

Začetek poti: trg v Podbočju

GPS koordinate začetka poti: 45°51’48.8″ N in 15°27’56.2″ E

Vodenje:
TD Podbočje (Ivanka Černelič Jurečič, 031 767 679),
OŠ Podbočje (Suzana Čuš, 031 303 613)

Podbočje leži sredi zelenih travnikov in gozdov, ob reki Krki in potokih. Skozi kraj teče potok Sušica, ki ga premoščajo številni mostiči in tročelni kamniti most. Na trgu z vaško lipo, cerkvijo Sv. Križa, kulturnim domom, najstarejšo stavbo v kraju kraljuje lev, ki varuje kraj in njegove prebivalce. Nad krajem se dviga Bočje, ki je posejano s številnimi vinogradi, hrami in zidanicami ter zgodovinsko-arheološkim območjem Stari grad. V našem kraju je vsakdo dobrodošel in s ponosom vas popeljemo po njem.

TRIM STEZA

Dostopnost