V vrtcu imajo spremljevalke pomembno vlogo, saj otroku, ki ga spremljajo, pomagajo, mu nudijo pomoč in so opora, na katero se lahko otrok v vsakem trenutku nasloni …

Za svoje delo so premalo plačane, ker prave spremljevalke počnejo veliko več kot samo delo spremljevalke in doprinesejo skupini dodatno vrednost, kot jo je nam Nina. Vsi smo jo vzljubili.

Bili smo trije «mušketirji« v dobrem in slabem, v bolezni in zdravju, med seboj smo se dopolnjevali in otroci so to čutili.

Bila je za nas veliko več  kot samo spremljevalka,  bila je vzgojiteljica, prijateljica in sodelavka, ki vedno priskoči na pomoč.

V februarju smo se Mavrice in starši z majhno pozornostjo poslovili od nje in ji zaželeli vse dobro. Veselimo se ponovnega srečanja, ko nas bo obiskala s svojim sončkom.

Vesna Kržičnik Mirt, vzgojiteljica