Vlada RS je na dopisni seji 17. 1. 2022, sprejela Odlok o spremembah Odloka o izjemah od karantene na domu po visoko tveganem stiku s povzročiteljem nalezljive bolezni COVID-19.

Izjema od karantene se nanaša na učence in predšolske otroke.

Učencem  po visoko tveganem stiku s povzročiteljem nalezljive bolezni COVID-19, NI potrebno v karanteno, če se v obdobju sedmih dni od visoko tveganega stika vsakodnevno samotestirajo v šoli.

Karantena bo za vse učence oddelka odrejena v primeru, da bo v oddelku 30% učencev pozitivnih po odvzemu PCR brisa.

Izjema velja tudi za predšolske otroke, če so bili v vrtcu v visoko tveganem stiku, vendar se ne samotestirajo.

S spremembo Odloka učencem pripada mesečno 20 testov HAG za samotestiranje, ki jih starši ali zakoniti zastopniki dvignejo v lekarni.

Sprememba odlok stopi v veljavo, jutri v sredo, 19. 1. 2022.

Obvešča vodstvo šole.