Petek je po navadi za večino zadnji delovni dan v tednu.  Tudi za otroke je ta dan poseben, saj vedo, da bodo potem dva dni doma dlje spali in bili doma skupaj s starši. Danes smo jim pričarali frizerski dan. Otroke smo še polepšali, da bodo doma uživali z novimi pričeskami, ki jih je ustvarila frizerka Alenka Vučič.

Otroci so tako spoznali, kaj vse frizerka dela v frizerskem salonu. Igralnica je postala frizerski salon, kjer je frizerka umivala glavo stranke, strigla, barvala, navijala in spreminjala fantovske frizure ter pletla kite. Otroci so lahko preko lutke, ki jo je prinesla zraven, tudi sodelovali in tudi sami postali frizerji. Za konec smo svoj novi videz pokazali zaposlenim na šoli in zaključili dejavnost z branjem pravljice v knjižnici.

Hvala frizerki Alenki, da si je vzela čas za nas in nam pokazala, kaj vse lahko danes pridobimo, če gremo k frizerju.

Vesna Kržičnik Mirt, vzgojiteljica

 

Dostopnost