Prišla je napovedana sreda po veliki noči, ko smo imeli organizirano spanje v vrtcu. To je dan, ki se ga otroci neizmerno veselijo. Otroci iz skupine Sovice so se v vrtec vrnili  pozno popoldan, kjer smo jih pričakale vzgojiteljice. Vsak otrok je imel s seboj svojo torbo, svetilko in igračo za spanje. Ob prihodu so se otroci najprej družili in igrali, nato pa je sledil ples. Po plesu smo si privoščili še slastne palačinke, ki nam jih je spekla vzgojiteljica Edina. Palačinke so nas napolnile z ustrezno energijo za sprehod s svetilkami. Odšli smo na kratek sprehod in opazovali zgradbe ponoči. Ob prihodu v vrtec smo otrokom pripravile presenečenje. Otroci so morali s pomočjo zemljevida  in oznak na steni iskati skriti zaklad. Pri branju zemljevida so bili zelo spretni. Zelo hitro so našli skriti zaklad »pinjato«. Skupaj smo pogledali, kaj se skriva v njej. Nato smo se umili in pripravili na počitek. Ko so vsi otroci bili na svojih ležalnikih, pa smo jim pripravile še kino. Noč je bila mirna in kaj hitro je prišlo jutro.

Ksenija Satler, vzgojiteljica

Dostopnost