V tem šolskem letu naša skupina obiskuje potujočo knjižnico. Vedno nam je bilo v tem potujočem avtobusu lepo. Knjige so postale naše prijateljice.

Tako sva se s Sonjo odločili, da gremo z otroki na obisk v čisto pravo knjižnico v Krško.

Po zajtrku smo se odpravili do avtobusa, ki nas je že čakal na postaji pred vrtcem. Otroci so komaj čakali, da vstopimo in se odpeljemo. Večina otrok se z avtobusom še ni peljala, zato je bilo navdušenje še toliko večje.

V Valvasorjevi knjižnici nas je že čakala prijazna knjižničarka Klavdija, ki nam je pokazala knjižnico, nam povedala, kako ravnamo s knjigami in prebrala lepo pravljico. V igralnem kotičku so nas čakale igrače, s katerimi se je bilo zelo zanimivo igrati.

Čas je kar prehitro tekel in že smo se morali posloviti od knjižnice.

Odpravili smo se še na sladoled, ki nam je vsem zelo teknil. Polni lepih vtisov smo se z avtobusom odpeljali nazaj v naš vrtec.

Helena Banič, vzgojiteljica

Dostopnost