Copatki smo se v malce drugačni zasedbi septembra vrnili v igralnico, ki počasi dobiva svoj značaj. Mesec september smo posvetili spoznavanju drug drugega, ustvarili smo si dnevno rutino, predvsem pa smo izkoristili sončen september in veliko časa posvetli igri na prostem. Na deževen dan smo se odpravili v šolsko telovadnico, si pripravili poligon in se preizkusili v osnovnih oblikah gibanja. Pričakali smo jesen, ki nam je prinesla veliko zabave. Teta Jesen nam je pokazala, kako se jeseni obarvajo listi, nato pa smo jesen šli iskat tudi v naravo. Obuli smo škornje in našli ne le prve obarvane listke, ampak tudi čisto pravo veliko lužo, v kateri smo lahko čofotali vsi hkrati. Igrali smo se na travniku, se podali na prvi pohod, na igrišču pa nas je pričakala tudi velika okrogla oranžna buča. Buči smo izrezali vrh in odkrivali, kaj se skriva v njej. S skupnimi močmi smo iz nje pobrali vsa semena, ji izrezali oči, nos in usta in jo nasmejano postavili pred vrata vrtca. Veselimo se oktobra in igrivih dni, ki nam jih prinaša. 

Nina Fajfar, vzgojiteljica

Dostopnost