Ob dnevu spomina na mrtve oziroma v dneh pred tem vsako leto obiščemo grobove naših bližnjih, svojcev, prijateljev, znancev. Namenimo jim cvetje, sveče …

Učenci 2. a in 2. b razreda smo na grobove pokojnih, ki so bili zaposleni na naši šoli in so pokopani na našem pokopališču, letos položili kamenčke in lesene svečke. Razredničarki sva učencem razložili, da smo s tem prispevali k ohranjanju narave in zmanjšanju odpadkov.

Učenci so najino pobudo zelo lepo sprejeli in povedali, da želijo tudi oni prispevati k zmanjšanju odpadkov in na grobove svojih bližnjih odnesti kamenčke namesto svečk. Takoj smo se lotili dela. Učenci in učiteljici smo  prinesli kamenčke in pričeli z ustvarjanjem. Kamenčki so dobili zelo zanimive podobe in prepričani sva, da bodo dosegli svoj namen, zato sva zelo ponosni na najine učence in njihov prispevek k ohranjanju narave.

Pripravili: Sabina Prah Govekar in Lidija Sotler

Dostopnost