V petek, 12. 11., smo imeli kulturni dan za učence tretje triade. Prvi dve šolski uri so učenci v delavnicah spoznavali značilnosti reformacije in dela slovenskih reformatorjev.

Po malici pa smo si v Kulturnem domu v Krškem ogledali predstavo z naslovom Reformatorji na odru, ki je nastala po predelavi stripa Reformatorji v stripu. Predstava prikaže nestanek prvega celotnega prevoda Biblije v slovenščino in prve slovenske slovnice. Adama Bohoriča je na odru odlično upodobil pisatelj, prevajalec, komik in podkaster Boštjan Gorenc Pižama. Celotna predstava je nastala po njegovi besedilni predlogi. Jurija Dalmatina pa predstavi igralec, TV voditelj in spletni ustvarjalec Nik Škrlec.

Predstava je nastala v koprodukciji Cankarjevega doma, Kulturnega doma Krško in Zavoda Škrateljc.

Naši učenci so bili nad predstavo navdušeni, saj je bila poučna in zabavna.

Janja Rostohar

Nekaj fotografij iz predstave in stripa na povezavi: Reformatorji na odru, objavljeno v Dnevniku, 30. 10. 2021, avtorica Tadeja Lukanc.

Dostopnost