V skupini Lunice raziskujemo Podbočje in Kaunas za projekt »Pomahajmo v svet«. Našim prijateljem iz Litve moramo namreč predstaviti naš kraj in njegove znamenitosti. Prijateljem želimo predstaviti tipično okolje, v katerem živijo otroci v Podbočju in okolici. Na ta način pa ponavljamo znanje, ki smo si ga pridobili že v lanskem šolskem letu. Moram zapisati, da so si otroci zapomnili veliko znamenitosti, predvsem tiste na glavnem trgu, kjer se pogosto sprehajamo. V velikem mestu Kaunas pa živijo naši prijatelji. Njihove znamenitosti smo si pogledali preko fotografij na računalniku. Le-te so nam posredovali na našo spletno stran. S Tatjano sva otrokom pripravili projekcijo, tako da so si lahko zgradbe in turistične znamenitosti dobro ogledali. Skupaj smo ugotovili, da živimo v povsem različnih okoljih.

Ksenija Satler, vzgojiteljica

Dostopnost