V petek, 25. 11. 2022, je v šolski telovadnici potekala prireditev ob praznovanju 40-letnice šolske stavbe. Po prireditvi je v prostorih šole potekal adventni bazar. V zadnjem tednu so učiteljice, vzgojiteljice, učenci in nekateri starši izdelovali adventne venčke. Učenci so z učitelji izdelovali tudi različne izdelke za bazar. Pevci, plesalci in povezovalci programa so se aktivno pripravljali na prireditev. Hišnika sta poskrbela za zunanjo novoletno okrasitev, vzgojiteljice pa za osvetljeno pot do telovadnice. Izdali smo tudi zbornik z naslovom Mozaik znanja in sodelovanja. Ob 17. uri se je začela prireditev. Skozi enourno prireditev nas je šolski radio Bočko seznanil z vsemi pomembnimi dogodki v posameznem desetletju. Skupaj z našimi učenci so zapele Mavrice in pevke izpod Bočja. Vrtičkarji so zaplesali in se hkrati poslovili od vzgojiteljice Helene Banič, ki je vseh 40 let službovala v našem vrtcu. Slavnostni govor je imel ravnatelj Andrej Lenartič. Nekaj besed je spregovorila tudi podžupanja Ana Nuša Somrak. Prireditev smo končali s šolsko himno, ki so jo zapeli vsi učenci šole. Po končanem bazarju je sledila pogostitev v telovadnici šole. Kuharice in čistilke so naredile bogate narezke, starši in aktiv kmečkih žena pa so poskrbele za pecivo. Zadovoljni z obiskom in izkupičkom bazarja smo zaključili naporen petek. V ponedeljek nas je čakalo še pospravljanje telovadnice. Pohvala velja predvsem učencem 9. razreda in vsem ostalim, ki so pri tem delu pomagali. V torek so se učenci in otroci vrtca posladkali z velikanko Gorenjko, ki nas je čakala po dobro opravljenem delu. S tem smo zaključili praznovanje 40-letnice šole in začeli z ustvarjanjem novega desetletja.

V spodnji povezavi si lahko preberete članek iz Posavskega obzornika. Vabljeni tudi k ogledu fotografij.

https://www.posavskiobzornik.si/novice/v-os-podbocje-so-obelezili-40-letnico-solske-stavbe-98658

Zapisala Marjeta Škrbina Rozman

Dostopnost