V sredini meseca aprila smo se Sovice z avtobusom odpravile na pravljično-doživljajsko pot Krškočara. Na avtobusu so nam delali družbo otroci iz skupine Mavrice. Otroci so ob prihodu animatorke dobili čarovniško beležko Čarobukvico in čarovniško palico, ki jim je pomagala pri čaranju, kadar je bilo to potrebno. Pot nas je vodila od Mestnega muzeja Krško do kraja Gora, kjer smo se pričeli strmo vpenjati po gozdni poti. Otroci so morali opraviti devet razredov čarovniške šole, in sicer tako, da so za vsak razred morali opraviti eno nalogo. Otrokom je bila večina nalog všeč, najbolj pa so uživali pri čarovniških hišicah, ki so jih popeljale v svet čarovnic. Skozi dejavnosti, ki so bile v hišici, so spoznali, kaj vse so čarovnice včasih počele. Prav tako smo iz otroških ust večkrat slišale čarovniške besede: »Čara – bara, Krško – čara!« Ob zaključku so otroci prejeli tudi diplomo, da so opravili čarovniško šolo. Prijetno utrujeni in polni novih spoznanj smo se vračali nazaj v vrtec.    

Ksenija Satler, vzgojiteljica

Dostopnost