Spoštovani starši!

Iz medijev ste že verjetno zasledili, da naj bi predvidoma pričeli v šolah (prvi, drugi in tretji razred) in vrtcih izvajati svojo redno dejavnost z 18. majem 2020. Predvidoma 25. maja na bi se v vzgojo izobraževanje vrnili učenci 9. razreda. Na kakšen način bo organizirano delo v šoli in vrtcu še ne vemo in v naslednjih dneh pričakujemo navodila MIZŠ in NIJZ.

Seznanjamo vas s sklepom Razširjenega strokovnega kolegija (RSK), ki opredeljuje zdravstvene omejitve vključevanja otrok in učencev v VIZ ob postopnem ukinjanju ukrepov na področju vzgoje in izobraževanja. Sklep: 9998_Sklep RSK za pediatrijo 8. korespondencna seja 30042020. Stroka opozarja, da se omejitve nanašajo tudi na družinske člane oz. osebe v istem gospodinjstvu in je v takem primeru vrnitev v vrtec in šolo odsvetovana.

 

Dostopnost