Ponedeljkovo jutro je bilo za učence, ki v tem tednu brezskrbno uživajo v jesenskih počitnicah, nekoliko drugačno. DPM Podbočje je namreč organiziralo tradicionalni jesenski pohod v Gazice. Pred šolo smo se, opremljeni z dežniki, zbrali ob 9. uri. Temni oblaki na nebu in drobne dežne kapljice so obetale oblačen dan. Kljub neugodnemu vremenu smo se podali na pot. Kmalu nas je presenetil dež in pot smo nadaljevali z dežniki. Prispeli smo v Veliko Mraševo, kjer smo naredili postanek in se umaknili v rastlinjak. Tam smo počakali, da preneha deževati. Izza oblakov je kmalu pokukal sončni žarek in preostanek poti v Gazice nas je spremljalo sonce. Na cilju pri učiteljici Metki nas je pričakal vonj sveže pečenega kostanja in ostale dobrote. Ko so se učenci okrepčali, so odšli v bližnji gozd, kjer so nabirali dežnikarice, nekateri pa so si čas krajšali z igrami z žogo.

Kmalu je prišel čas odhoda, tokrat smo se vračali po gozdni poti, kjer smo lahko opazovali drevesa, ki so se odela v čudovite jesenske barve. Pred šolo so učence že čakali starši. Zaželeli smo si še lep preostanek počitnic in odšli domov.

Vabljeni k ogledu fotografij.

Anita Slak

Dostopnost