V začetku meseca oktobra sva se s Tatjano odločili, da opravimo jesenski pohod za »Mali sonček«. Ker nam je bilo vreme naklonjeno, sva se z otroki odpravili na Stari grad. Čeprav je vzpon na ta hrib malce naporen, so ga otroci uspešno premagali. Ko smo prišli do velikega lesenega križa, sva otroke spodbudili, da pogled usmerijo v dolino. Deklica Lora je omenila, da bi rada pomahala mamici v službo. Ker je bila vidljivost malce slabša, mesta Krško žal nismo mogli videti. Videli smo pa veliko drugih stvari, med njimi so nekateri otroci kazali, kje živijo in seveda mogočno reko Krko, ki se vije ob Podbočju. Ko smo se malce odpočili, smo se vrnili počasi nazaj. Ob vračanju sta nam Jože in Marcel s ponosom pokazala, kje živita. Nato smo se prijetno utrujeni vrnili nazaj v vrtec. Menim, da so otroci uživali in da so preživeli lep dopoldan v naravi.

Ksenija Satler, vzgojiteljica

Dostopnost