V sklopu projekta Turizem in vrtci smo v skupinah Pikice in Metuljčki na obisk povabili gospe iz Društva kmečkih žena Podbočje, da nas seznanijo in pred našimi očmi ustvarijo tradicionalno pogačo, tako imenovano »Potanc in Cop na lop«. Ker smo zaradi epidemioloških razmer še vedno dokaj omejeni s svobodo, smo delavnico pripravili kar zunaj na prostem na varnostni razdalji.

Pod spretnimi rokami izkušenih žena je kaj kmalu začelo nastajati puhasta testo. V skupini Metuljčki so naredili pogačo s skuto, narejeno iz mleka lokalnih pridelovalcev in kisle smetane. V skupini Pikice pa smo testo obložili s koščki slanine. Pečeni pogači smo si izmenjali in tako poskusili kar dve čudoviti jedi. Otroci so bili navdušeni tako nad odlično malico kot nad tem, da nas je po dolgem času zopet lahko nekdo obiskal.

Tina Cunk in Ksenija Satler, vzgojiteljici

Dostopnost