V četrtek, 11. 3., smo se z učenci 3. razreda odpravili na sprehod po Podbočju. Namen sprehoda je bil spoznati kulturno in naravno dediščino v naši okolici v povezavi z učno snovjo pri predmetu spoznavanje okolja. Po Podbočju nas je popeljala gospa Ivanka Černelič Jurečič, ki nam je podrobno in zanimivo predstavila najpomembnejše znamenitosti kraja. Tako smo si ogledali kamnitega leva, cerkev (tudi notranjost), staro župnišče, vaško lipo, temelje prve šole. Sprehodili smo se do tročelnega kamnitega mostu, do mostov nad Sušico in do gasilskega doma. Veliko novega smo izvedeli o stari šoli in o današnji novi šoli. Učenci so uživali, vseskozi radovedno spraševali in hkrati dobili veliko novih informacij o znamenitostih okoli nas. Verjamem, da nam bo sprehod ostal v lepem spominu in da bomo tudi mi s kom radi delili pridobljene informacije.

Zapisala: Barbara Pacek, razredničarka 3. razreda

Dostopnost