Tekmovanja so se udeležile 3 ekipe iz posavskih občin, in sicer OŠ Sevnica, OŠ Blanca in naša šola.

Prvo tekmo smo igrali z OŠ Sevnica. Po razburljivi tekmi, polni preobratov, smo tekmo izgubili v podaljšani igri za eno točko. Nasprotna ekipa je bila fizično močnejša in boj zbrana ob zaključku tekme. Rezultat: 21 : 20* (4 : 4, 2 : 8, 9 : 3, 5 : 6)

Naslednjo tekmo smo igrali z domačo ekipo. Utrujenost po prvi tekmi je botrovala slabemu začetku tekme. V nadaljevanju nam je uspel preobrat in ponovno smo igrali podaljšano igro. Sreča je bila na strani domačink in na našo žalost smo tudi to tekmo izgubili za eno točko. Rezultat 29 : 28* (15 : 6, 7 : 10, 3 : 9, 4 : 3)

Razočaranje po tekmi je bilo pozabljeno ob prejetem pokalu za tretje mesto.

Tudi dekleta so pokazala veliko borbenost in zavzetost v igri. Kljub dobremu tehničnemu in taktičnemu znanju naših igralk, je bila fizična moč in višina tekmovalk ekip tista, ki je odločala na koncu tekme.

Točke so prispevale: Ula Rabič Zalokar 21, Kaja Vodopivec 12, Tamara Štukelj 7, Alja Golobič 3, Špela Baškovec 3, Manica Pavlovič 2.

 Branko Strgar, učitelj športa

Dostopnost