V četrtek, 25. 5. 2023, smo se učenci 4. in 5. razreda odpravili na ogled Mestnega muzeja Krško. Tam nas je sprejela gospa Simona Stipič in nam predstavila dejavnosti muzeja. Najprej smo se sprehodili po starem mestnem jedru in si ogledali Galerijo Krško, Hočevarjev mavzolej, Mencingerjevo hišo, na koncu pa smo si v muzeju ogledali nekaj stalnih in občasnih zbirk. Ena od občasnih razstav je tudi Gol, gol, gol je Krškega simbol, ki prikazuje zgodovino krškega nogometa od začetkov pred sto leti do današnjih dni. Z zanimanjem pa smo si ogledali tudi razstavo Valvasorjevi v Krškem in se seznanili z življenjem in delom tega pomembnega moža. Nato smo se z avtobusom odpeljali do grada Rajhenburg. Tam smo se razdelili v dve skupini, ena je najprej odšla na ogled gradu, druga pa se je ta čas udeležila delavnice, kjer so spoznali osnovne tehnike topljenja čokolade in dela z njo ter si izdelali čokoladni liziki.  Potem sta se skupini zamenjali. Nekateri so sladke lizike hitro pojedli, drugi pa so jih odnesli domov. Dopoldan je hitro minil in z nekaj novega znanja smo se odpeljali nazaj v šolo.

Zapisala:  Špela Bubnjić,  

Dostopnost