V petek, 17. 2. 2023, smo imeli učenci 5. razreda v učilnici biologije naravoslovni dan na temo vremena.  

Najprej smo skupaj izdelali vetrokaz ter naredili zanj načrt. Izdelali smo ga iz svinčnika, slamice, kartona in bucike. Ta  nam pokaže smer, v katero piha veter. Izdelali smo tudi jadrnico iz tetrapaka, slamice in risalnega lista. Vsak je zanjo sam naredil načrt, ki je moral imeti vsaj pet korakov. Učiteljica Janja nam je pokazala tudi, kako se naredi vetromer. Pogovarjali smo se o izobarah, vremenskih simbolih, vremenskih kartah in napovedih, o hladnih ter toplih frontah, smereh vetra, ciklonih in anticiklonih. O tem smo si pogledali še posnetek. Naučili smo se veliko zanimivih stvari. Izvedeli smo, da so cikloni velika sklenjena območja nizkega zračnega tlaka, anticikloni pa območja visokega zračnega tlaka, da veter prinese tople ali hladne fronte ter kakšni so vremenski simboli, kako se jim reče in še mnogo zanimivih stvari. 

Naravoslovni dan mi je bil zelo všeč, saj smo ustvarjali in izvedeli veliko novega. 

Zapisala Ela Palčič, učenka 5. razreda 

Dostopnost