ČETRTEK, 12. 10. 2023

Tokrat nas je bilo v razredu malo manj, saj so nas nekateri zastopali na občinskem krosu v Krškem, kjer so dosegli odlične rezultate.

Mi pa smo se pogovarjali o zdravem načinu življenja, poklicih v zdravstvu, kulturi obnašanja pri zdravniku, zdravi prehrani in higieni. Dan smo začeli s pogovorom. Nato smo sami ustvarili plakate in jih predstavili.

Med drugo uro nas je iz Zdravstvenega doma Krško obiskala gospa Damjana Grubar, ki nam je pokazala pravilen način ščetkanja zob. Skupaj smo jih dobro skrtačili.

Tretjo in četrto uro se nam je pridružila medicinska sestra iz Zdravstvenega doma Krško, gospa Romana Miklič. Skupaj z njo smo se pogovarjali predvsem o higieni in prehrani, ki je primerna za naše telo.

Zadnjo uro smo se združili s 3. b razredom. Tokrat smo v mešanih dvojicah (eden iz a in drugi iz b razreda) izvedli gibalne naloge. Ter kolegom iz sosednjega razreda poročali o današnjem dnevu: kaj smo se novega naučili, kaj nam je bilo danes najbolj bilo všeč.

Za konec smo drug drugemu pokazali še dve spretnosti gibalni vaji.

Pripravila: učiteljica Maja Sokolovič

Dostopnost