V torek, 19. 4., smo imeli učenci 3. razreda naravoslovni dan Moje telo. Na začetku ure smo se zbrali v krogu in se pogovarjali, kaj vse že vemo o človeškem telesu; kako je sestavljeno, zakaj lahko npr. dvignemo roko, zakaj so pomembni posamezni notranji organi itd. Potem smo vzeli pripomočke, ki jih je sešila učiteljica Renata za boljšo ponazoritev, in najprej sestavili ter podrobneje spoznali okostje človeka, nato še notranje organe in nazadnje čutila. Ko je bilo konec ure, je bila malica. Po malici smo se razdelili v skupine po 3 ali 4 učence in nadaljevali z delom po postajah. Imeli smo 5 postaj. Na 1. postaji smo imeli notranje organe, ki smo jih morali sami postaviti na človeško telo. Na 2. postaji smo sestavili okostje človeka, na 3. postaji smo utrjevali čutila. Na 4. postaji smo o človeškem telesu igrali spomin in uganke ter na 5. postaji igrali igrice o človeškem telesu preko interaktivne table, ki so nam pomagale za poglabljanje znanja o človeškem telesu. Zadnji del dneva smo namenili pregledu nalog in pogovoru o pridobljenem znanju v zvezi s človeškim telesom.

Zapisala: Neža Masnik, učenka 3. razreda, z razredničarko Barbaro Pacek

Dostopnost