Učenje o naravi in učenje v naravi sta zelo pomembni vsebini, ki otroke opremljata za vse življenje. Zato smo drugošolci na naš naravoslovni dan povabili lovca gospoda Jožeta Colariča. Zjutraj nam je v učilnici predstavil svečano lovsko obleko in nahrbtnik. Podaril nam je tudi zanimivo knjigo o lovski  družini Podbočje, ki jo sedaj učenci radi berejo. Učencem je natančno predstavil živali, ki živijo v naših gozdovih. Po malici se je skupaj z nami odpravil v gozd. Tam je učencem predstavil obleko za lov, puško in priročno palico. Sledil je opazovalni pohod po gozdu, kjer smo si ogledali lisičino in domovanje jazbeca. Gospod Jože je učencem sproti odgovarjal na zanimiva vprašanja. Po opazovalnem pohodu se je moral posloviti. Sledilo je opazovanje in raziskovanje dreves in podrasti. Učenci so opazovali in primerjali različne drevesne vrste. Naredili so odtise debel  ter nabrali nekaj plodov in listov. Ugotovili so, da gozd ponuja ogromno priložnosti za učenje in gibanje. Sledil je odhod nazaj v učilnico, kjer smo naravoslovni dan zaključili z izpolnjevanjem učnih listov z informacijami, ki smo jih dobili v gozdu. Učenci so mi povedali, da je bil naravoslovni dan zelo zanimiv in da so izvedeli veliko novih informacij. To sem opazila tudi sama, saj so bili zelo samostojni pri izpolnjevanju učnih listov.

Zapisala: Lidija Sotler

Dostopnost