V soboto, 22. 10. 2022, se je pet učenk naše šole udeležilo šolskega teka na Ljubljanskem maratonu. Sodelovalo je okoli 6000 učencev in učenk iz cele Slovenije, ki so pretekli 1800 m. Iz krške občine so se teka udeležili še učenci iz OŠ Raka, OŠ Adama Bohoriča Brestanica, OŠ Leskovec pri Krškem in OŠ Jurija Dalmatina Krško. Odhod je bil ob 11.00, ko je pri nas še sijalo sonce. V Ljubljani nas je pričakal dež, najprej samo rahlo pršenje. S pričetkom tekov učencev 7. razreda okoli 14.30 je začelo močno deževati. Učenci in učenke se niso zmenili zanj in odtekli začrtano traso. Takoj po končanem teku naših učenk smo odhitele do kombija. Bile smo premočene do kosti. V kombiju so nas čakala suha oblačila. Zadovoljne in polne novih doživetij smo se pozno popoldne vrnile domov.

Zapisala Marjeta Š. Rozman

Dostopnost