Veliko časa smo preživeli zunaj pred igralnico, na igrišču, v gozdu in odšli na daljši sprehod proti Velikem Mraševem v sklopu projekta Mali sonček.

Praznovali smo tematsko obarvane rojstne dni po željah otrok. Ustvarjali smo ptičke in sončnice za dekoracijo v vrtcu. S pomočjo rajalnih, socialnih iger smo spoznavali in navezovali stike med seboj. Naučili smo se pesmico o ježku in po pesmici izdelovali gozdne živali iz barvnega kolaža. Z igro Beli zajček in izdelavo vozil iz odpadne embalaže smo obeležili teden mobilnosti. Obiskala nas je teta Jesen in nam prinesla okusno zelenjavo in sadje, ki smo ju pojedli zunaj. Nekateri so že deklamirali deklamacijo, ki so se jo naučili za projekt Palček bralček. Predvsem pa se veliko posvečamo našemu počutju, čustvom, da se izrazimo, kako se počutimo, kaj in koga imamo radi. In seveda pravilom lepega obnašanja, bontona in strpnosti, da znamo prisluhniti drug drugemu, da si ne skačemo v besedo …

Vesna Kržičnik Mirt, vzgojiteljica

Dostopnost