V mesecu januarju sva otrokom predstavili pravljico »Kdo je napravil Vidku srajčico«. Veliko smo ustvarjali na to temo v povezavi z različnimi področji. Največ časa sva namenili pripravi dramatizacije, kjer so se otroci vživljali v različne pravljične like. Prav vsi otroci so lahko bili v vlogi igralca. Vlogo igralca v dramatizaciji so si otroci izbrali sami po svojih željah. Ob tem pa smo se naučili tudi izštevanko »Anča, banča pomaranča« in pesmico z istim naslovom, kot je pravljica. Otrokom je bila igra zanimiva, prav tako pa so se prvič soočili s tem, da ima vsak igralec lahko svojo vlogo v dramatizaciji. Torej vloge se niso podvajale. Izdelali smo tudi enostavne rekvizite, ki so predstavljali posamezni lik iz pravljice. Gledališka kulisa pa je bila video projekcija gozda in potoka. Ko sva otrokom prvič posredovali to projekcijo kot kuliso, so se vsi zabavali s svojimi sencami. Kmalu pa so to sprejeli kot del gledališke scene. Menim, da so otroci v vlogi igralcev pridobili pozitivne izkušnje z nastopanjem.

Ksenija Satler, vzgojiteljica

Dostopnost