V ponedeljek, 4. aprila 2022, so imeli učenci 6. in 7. razreda kulturni dan. Odpravili so se v Ljubljano, pravzaprav rimsko Emono.

Po poteh rimske Emone so se prehodili pod vodstvom učiteljev Centra šolskih in obšolskih dejavnosti. Na poti so si ogledali kip Emonca, sarkofag, vodnjak, maketo Emone in ostanke obzidij, pokrove kloak, lokacijo nekdanjega foruma, skozi ograjo so pokukali na arheološka parka ‘Emonska hiša’ in ‘Zgodnjekrščansko središče’, v lapidariju Narodnega muzeja pa so si ogledali originalne hišne oltarje, mozaike, žare, sarkofage in miljnike ter ‘našega podboškega’ leva.

Po sprehodu skozi mesto so videli tudi druge zanimivosti in znamenitosti naše prestolnice.

Na dnevu dejavnosti je bilo veliko možnosti za aktivno in izkušenjsko učenje, predstavitev pa pripravljena tako, da so učenci nadgradili in utrdili znanja, ki so jih pridobili pri pouku v šoli.

Raziskovanje Ljubljane smo zaključili v priljubljeni restavraciji mladih.

Zapisala Suzana Čuš

Dostopnost