V mesecu marcu smo v skupini Kresničke spoznavali gozdne živali, saj so otroci pokazali velik interes zanje. Skupaj smo izdelali plakat in na ta način so otroci dobili informacije, katere živali lahko vidimo na gozdnih tleh in katere v krošnjah dreves. Ogledali smo si videoposnetke živali in njihovo oglašanje v gozdu. Otrokom sva brali zgodbice o živalih, ki so jih z navdušenjem poslušali. Prav tako so sestavljali puzzle in se igrali s figurami gozdnih živali. Izdelali sva tudi slikovni material, kjer so otroci iskali pare. Skozi dejavnosti, ki sva jih izvajali, je večina otrok znala pokazati in poimenovati posamezno gozdno žival. Posebej so jim bile ljube veverice, sove in lisice. Ker smo se o sovah veliko pogovarjali, sva se odločili, da bomo igralnico in hodnik okrasili prav z njimi. Tako smo izdelali sove iz papirja in odpadne embalaže. Ob zaključku tega tematskega sklopa sva otroke odpeljali v gozd, kjer smo poslušali ptičje petje in opazovali gozdno podrast. Ugotovili sva, da je gozd otrokom zanimiv, vendar je večini pot predstavljala velik izziv. Ob najini pozitivni spodbudi so vsi otroci zmogli ovire, ki so se pojavile do gozda in v gozdu. Meniva, da bomo gozd še večkrat obiskali, saj se otroci v njem radi igrajo.

Ksenija Satler Kovačič, vzgojiteljica

Dostopnost