V mesecu februarju nas je v vrtcu obiskal zmajček Jurček. Tudi otroci v skupini Kresničke so bili deležni druženja z njim. V njegovi prisotnosti so spoznali, katere živali zimo prespijo in katere je ne. Skupaj smo s pomočjo sličic naredili plakat, ki je krasil našo igralnico. Ker smo ugotovili, da so ptice ene izmed živali, ki si težko poiščejo hrano v mrazu in snegu, smo za njih naredili potičke. Na kuhalniku smo stopili kokosovo maslo, dodali različna semena za ptice in vse skupaj ulili v modelčke. Potičke so slastno dišale že od daleč. Z Iris sva se odločili, da potičke damo na drevesa zraven vrtca. Eno potičko pa smo zavezali na vejo drevesa na vrtčevskem igrišču, ki ga lahko vidimo iz naše igralnice. Otroci so z veseljem in zanimanjem opazovali ptice, ki so veselo kljuvale v potičko. Menim, da so otroci na ta način spoznali, da živali v zimskem času potrebujejo pomoč dobrih ljudi, ki jih hranijo, da preživijo. Pomembno je, da že v predšolskem obdobju otroci spoznajo, da je pomoč ljudem in živalim plemenito dejanje.

Ksenija Satler Kovačič, vzgojiteljica

Dostopnost