Januar pri Kolačkih je bil pester. Veliko časa smo preživeli na zraku in se igrali na snegu. Nastali so tudi čisto pravi sneženi možje, ki so nas opazovali skozi okno. Mesec smo začeli s projektom Sobivanje. Pogledali smo si, kaj potrebujemo, ko gremo na sprehod, da smo vidnejši.

Ker nas je obiskala študentka, smo skupaj z njo pobližje pogledali, kaj se zgodi z jabolkom, ko ga pojemo in naredili poskuse za ugotavljanje gostote snovi.

Veliko smo ustvarjali in peli, da smo si pričarali čarobno zimsko vzdušje.

Obiskali so nas prijatelji iz Vrtca pri OŠ Brestanica. Prinesli so nam zeleni nahrbtnik. V njem smo našli naloge, ki jih pridno izpolnjujemo. Izdelali smo ptičje krmilnice, tako lahko sedaj vestno skrbimo za ptice. Spoznali smo, katere živali ostanejo v naših krajih in si iščejo hrano, katere te kraje zapustijo, katere spijo ter katere otrpnejo.

V sklopu natečaja Evropa v šoli smo ustvarjali na temo »Dobro se z dobrim vrača«.

Mesec je bil zimsko obarvan, ustvarjalen in živahen.

Lara Abram, vzgojiteljica

Dostopnost