V sredo, 29. 3. 2023, so imeli učenci 5. razreda tehniški dan z naslovom Gugalnice in raba preprostih naprav.

Na začetku so sestavljali različne sestavljanke in s pomočjo le-teh ponovili, katere preproste naprave že poznajo. Nato so ponovili sestavne dele nihalne in prevesne gugalnice. Ogledali so si postopek izdelave nihalne gugalnice, ki so jo nato izdelali še samostojno. Pri delu so lahko uporabili tudi kakšne svoje ideje. Ko so končali z izdelovanjem izdelka, so naredili zanj še načrt. Vsako izmed gugalnic smo preizkusili, ali deluje ter naredili z njimi dva poskusa. Sledilo je še izdelovanje vzvoda, škripca, škripčevja in dvigala.

Tehniški dan je bil učencem zelo zanimiv in pri izdelovanju gugalnic ter preizkušanju preprostih naprav so se zelo zabavali.

Zapisala učiteljica Janja Uhernik

Dostopnost