Mesec februar nam je postregel z norčavim pustom, ko smo se vsi skupaj za trenutek preobrazili in ob tem neizmerno uživali, peli in plesali ter se prepustili vsem pustnim norčijam. Po starem običaju naj bi odganjali zimo, a lahko rečemo, da to leto nismo imeli težkega dela. Kmalu za norčavim pustom smo se prepustili srčkastemu vzdušju. Praznik smo namenili prijateljstvu in prijetnim odnosom s sovrstniki. In ker k dobremu prijateljstvu vsekakor sodi tudi dobra hrana, smo si ob tej priložnosti pripravili srčkaste vaflje in se z njimi tudi posladkali. V tem mesecu nas je s svojim prihodom počastil zmajček Jurček, s katerim smo opravili nekaj prijetnih nalog ter tako v mrzlih dneh poskrbeli za ptice. Obiskala nas je tudi gospa Maja Kokol, ki nas je s pomočjo čarobne skrinje popeljala v svet glasbe in plesnih ritmov. S prijetnim pravljičnim glasom pa nas je v svet pravljic pospremila knjižničarka iz Valvasorjeve knjižnice Krško gospa Klavdija Šiško Možgan. Dneve v vrtcu smo si popestrili tudi z ustvarjanjem, prepevanjem, vadbenimi uricami ter z dragocenimi trenutki na svežem zraku.

Tina Cunk, vzgojiteljica

Dostopnost