Zaključni nastop pri Mavricah

Zaključni nastop pri Mavricah

Mavrice smo teden dni pred nastopom vadile pesmi, rajalne igre in kako se nastopa na velikem odru. Na tem mestu moram prav vse Mavrice pohvaliti za pogum, jasnost in razločnost pri govoru in petju ter kljub spremembi, ki je vplivala  na nekaj otrok, so uspeli...

Plavanje v Čateških toplicah

Plavanje v Čateških toplicah

V mesecu maju smo izvedli enodnevni plavalni tečaj oziroma privajanje na vodo. Vrtčevski predšolski otroci so se z avtobusom odpeljali v Čateške toplice. Z njimi smo odšli vzgojitelji in učitelja športa Metka in Branko. Učiteljica Metka je bila z Mavricami in jih...

Pohod do vasi Šutna

Pohod do vasi Šutna

Zgodaj zjutraj smo se najedli, si umili zobe, pripravili vse potrebno za pohod in si nadeli rumene kape s šiltom. Tako opremljene Mavrice smo se podale peš proti Šutni. Na poti smo opazovali naravo, opisovali vozila, ki so se vozila mimo in se med seboj pogovarjali...

V juniju na obisku pri Izi in Daši

V juniju na obisku pri Izi in Daši

Na obisk smo se odpravili blizu in pot ni bila dolga. Res pa je, da nas vedno lepo sprejmejo, da so otroci z obiskom na domu navdušeni, da jih pritegnejo igrala in igrače. Med seboj morajo sodelovati, počakati na vrsto pri igri. Skupaj prepevajo in nastopajo, se učijo...

Na obisku pri Galu in Žani v Velikem Mraševem

Na obisku pri Galu in Žani v Velikem Mraševem

Po poljski poti smo se 13. aprila odpravili proti Velikem Mraševem. Najprej smo se ustavili pri sošolcu Galu, ki je skupaj s svojo družino pripravil same dobrote za nas Mavrice. Vzgojiteljem je ponudil stol za sedeti, poklonil rože in ves ponosen razkazal vsem svoje...

Mavrice obiskale prvi razred

Mavrice obiskale prvi razred

Dvajsetega aprila smo Mavrice spoznale delček tega, kar nekaj Mavric čaka že v mesecu septembru. Topel sprejem otrok in učiteljice Suzane ter vzgojiteljice Anuše nas je opogumil, da smo stopili v prvi razred, kjer so se nam prvošolci poimensko predstavili in nam...

Krškočara in Mavrice tudi

Krškočara in Mavrice tudi

15. aprila smo se Mavrice skupaj s Sovicami z avtobusom odpravile v Krško po poti Krškočara, kjer smo opravljali čarovniško šolo do devetega razreda v gozdu. Pričakala nas je prijazna čarovnica Majetica, nam razdelila čarobno paličico in čarabukvico, kjer smo na poti...

Kamenčki iz vrtca Podlog na obisku

Kamenčki iz vrtca Podlog na obisku

Skupaj s sodelavko Anemari sva se pogovarjali o tem, kaj počne njena mama vzgojiteljica Janja,  katere teme ima sedaj v vrtcu. Povedala nam  je, da se pogovarjajo o vodi. V trenutku se mi je utrnila misel, kako bi bilo lepo, da bi otroci iz vrtca Podlog...

Mavrice prespale noč v vrtcu

Mavrice prespale noč v vrtcu

Mavrice prespale noč v vrtcu Dvajsetega aprila je bil dan, ki smo ga vsi nestrpno čakali in se veselili. Starši so svoje otroke pripeljali nazaj v vrtec ob sedemnajsti uri. V garderobi so se poslovili in jim zaželeli lep počitek. A vzgojitelji smo jim pripravili...

Dostopnost