Sončki na obisku v potujoči knjižnici

Sončki na obisku v potujoči knjižnici

Kaj je to potujoča knjižnica, sva s Sonjo vprašali otroke v naši skupini. Nekaj otrok je že znalo odgovoriti, drugim pa sva razložili, kaj je to potujoča knjižnica. Pogovorili smo se o obnašanju v knjižnici in se odpravili na ogled tega zanimivega avtobusa. Pisan...

Tradicionalni slovenski zajtrk pri Bibah

Tradicionalni slovenski zajtrk pri Bibah

V petek, 19. 11. 2021, smo tudi v skupini Bibe pripravili tradicionalni slovenski zajtrk. Da pa smo vse skupaj še malo popestrili, smo zajtrk nadaljevali s čajanko. Prijetna atmosfera v soju medene svečke, prijetno dišeči domači čaj in slastni orehovi piškotki, ki smo...

Peka orehovih piškotkov

Peka orehovih piškotkov

Ker se je bližal dan tradicionalnega slovenskega zajtrka, smo se odločili, da bomo v skupini Bibe spoznali še kakšno tradicionalno jed. Namesto znane slovenske orehove potice smo naredili preproste orehove piškote. Otroci so nadvse uživali v odtiskovanju modelčkov v...

Darovi jeseni

Darovi jeseni

Okolica našega vrtca nam ponuja raznoliko paleto jesenskih sadov na polju, vrtu, v gozdu in vinogradu. V skupini Medvedkov smo se odločili za prepoznavanje in poimenovanje zelenjave. Tetka jesen nas je obdarila s košaro raznolike zelenjave, ki smo jo surovo lahko...

Sončki v gozdu

Sončki v gozdu

Na lep sončen dan smo se odločili, da gremo v gozd. Obuli smo škornje in odšli. Med potjo smo srečali nekaj dreves in jih objeli. Poslušali smo, ali nam bodo drevesa kaj povedala. V gozdu pa smo iskali polže, storže in nabirali listje. Poslušali smo tudi ptičje petje....

Srčki in razbita buča

Srčki in razbita buča

V sredini meseca oktobra smo Srčki uživali v pravljici Razbita buča, vzgojiteljice pa so jo popestrile z lutkami. Igrali smo se z bučami, jih razvrščali … Med igro pa je buča počila in otroci so hiteli vzgojiteljicam kazati, kaj se je zgodilo z bučo. Tako smo se...

Teden otroka pri Srčkih

Teden otroka pri Srčkih

V tednu od 4. do 8. 10. smo obeležili teden otroka. Ob začeteku tedna smo si na igrišču ogledali lutkovno predstavo Hvaležni medved v izvedbi Melite Osojnik. Teden smo nadaljevali športno, in sicer smo odtekli kros. Cel krog okoli igrišča so premagali vsi otroci naše...

Medvedki v vrtcu

Medvedki v vrtcu

V mesecu septembru so se v vrtec napotili otroci skupine Medvedki. Večina je že obiskovala vrtec, trije pa so prvič prestopili naš prag. Niti odraslim ni lahko, ko jih čaka nova izkušnja, kaj šele otroku, ki je prvič sam oddan v novo okolje. Mi poskusimo otroku...

Teden otroka pri Sončkih

Teden otroka pri Sončkih

»Razigran uživaj dan« je bilo geslo letošnjega tedna otroka. Veliko smo plesali, peli, tekli kros, izdelovali lutke in si ogledali predstavo z naslovom Hvaležni medved. Šli smo na sprehod po dežju. Bili smo tudi v kinu in to kar v naši igralnici. Dobili smo vstopnice,...

Sprehod z dežniki

Sprehod z dežniki

Komaj smo čakali, da bo začelo deževati kot v pravljici Pod medvedovim dežnikom. In res se je nekega dne ulil dež. Pridni starši so otrokom prinesli škornje in dežnike. Pred kosilom smo se obuli, vzeli dežnike in veselo odšli ven. Hodili smo po manjših lužah do trga v...

Prihajajoči dogodki

december 2021
PTSČPSN
   1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31   
« Nov   Jan »
Dostopnost