Sodelovanje s krajevno skupnostjo Podbočje

Sodelovanje s krajevno skupnostjo Podbočje

Gasilsko društvo Podbočje nas je povabilo, da si pridemo ogledat gasilski dom. Maja smo se z gospodom Davidom Frankovičem dogovorili za obisk. Pet skupin otrok iz našega vrtca je z veseljem poslušalo zanimivosti, ki sta nam jih povedala in pokazala gasilca David in...

Potepanje po poti Krškočara

Potepanje po poti Krškočara

V sredini meseca aprila smo se Sovice z avtobusom odpravile na pravljično-doživljajsko pot Krškočara. Na avtobusu so nam delali družbo otroci iz skupine Mavrice. Otroci so ob prihodu animatorke dobili čarovniško beležko Čarobukvico in čarovniško palico, ki jim je...

Spanje v vrtcu

Spanje v vrtcu

Prišla je napovedana sreda po veliki noči, ko smo imeli organizirano spanje v vrtcu. To je dan, ki se ga otroci neizmerno veselijo. Otroci iz skupine Sovice so se v vrtec vrnili  pozno popoldan, kjer smo jih pričakale vzgojiteljice. Vsak otrok je imel s seboj...

7. april, svetovni dan zdravja – Srčki

7. april, svetovni dan zdravja – Srčki

Otroci iz skupine Srčki so svetovni dan zdravja obeležili z dopoldnevom, preživetim v gozdu. Otroci so gozd začutili, slišali in v njem raziskovali. Razvila se je spontana igra, premagovali so naravne ovire, klančine in pogumno stopali in tekali. V gozd se vedno radi...

Peka orehovih kolačkov – mafinov

Peka orehovih kolačkov – mafinov

20. aprila smo se v skupini Bib lotili peke orehovih kolačkov. Otroci so z navdušenjem sodelovali pri celotnem postopku priprave. Ko so bili kolčki pripravljeni za peko, smo jih skupaj odnesli v kuhinjo, kjer so prijazne kuharice dokončale naše delo. Tina Cunk,...

Prijetna čajanka s prijatelji

Prijetna čajanka s prijatelji

Po uspešni peki kolačkov smo si v skupine Bibe pripravili čajanko. Otroci so uživali v družbi svojih prijateljev, prijetne glasbe, nežno dišečega čaja in slastnih kolačkov. Tina Cunk, vzgojiteljica

Sončki na potepu

Sončki na potepu

V tem šolskem letu naša skupina obiskuje potujočo knjižnico. Vedno nam je bilo v tem potujočem avtobusu lepo. Knjige so postale naše prijateljice. Tako sva se s Sonjo odločili, da gremo z otroki na obisk v čisto pravo knjižnico v Krško. Po zajtrku smo se odpravili do...

Dan zdravja pri Sončkih

Dan zdravja pri Sončkih

Zdravje je naša največja dobrina. Pri Sončkih poskrbimo zanj tako, da se veliko gibljemo na svežem zraku, zračimo igralnico, pijemo veliko vode in čaja ter jemo sadje. Na dan zdravja, ki je bil sedmega aprila, pa smo si sami naredili sadno kupo. Naša sadna kupa je...

Na travniku

Na travniku

Odpravili smo se na bližnji travnik. Tam je bilo veliko prostora za tek. Super. Otroci to potrebujejo. Slišali smo tudi ptičje petje in našli veliko malih polžkov. Otroci so jih bili zelo veseli. Čakali so in čakali, da polž prileze iz hišice. Potem pa strah in...

Dostopnost