Učenka 9. razreda Mia Vesel je po šolskem radiu prebrala: »23. september ni le eden na seznamu slovenskih državnih praznikov. To je praznik s posebnim pomenom, posvečen slovenskemu športu in promociji športa v najširšem smislu, s posebnim poudarkom, da vsi Slovenci in Slovenke praznik obeležijo z lastno telesno dejavnostjo. Tem željam  se  bomo  pridružili tudi mi in dan začeli z ogrevanjem pred začetkom pouka. Predstavniki športa posameznih razredov, ste pripravljeni? Pa začnimo.«

Po uvodnem nagovoru se je zaslišala glasba, ob kateri smo izvajali različne vaje, ki so bile prilagojene za izvajanje v učilnicah. Učenci, ki so imeli prvo šolsko uro pouk športa, so vaje izvajali v telovadnici. Ta dan smo pri urah športa organizirali turnir trojk in se tako spomnili tudi izjemnega rezultata naših košarkarjev na evropskem prvenstvu v košarki leta 2017. To tekmovanje je ravno tako potekalo v mesecu septembru. Če ste pozabili – naši košarkarji so osvojili zlato medaljo.

Dostopnost