Ob svetovnem dnevu knjige smo v naši igralnici pripravili knjižnico. Na knjižne police smo postavili različne knjige, potem pa smo se z otroki pogovarjali o tem, zakaj gremo v knjižnico in kako se v njej obnašamo.

Otrok, ki je igral vlogo knjižničarja, je otroke povabil v knjižnico. Tam si je vsak izbral knjigo, ki mu je bila najbolj všeč. Knjige so otroci pogledali in se ob njih pogovarjali. Skupaj smo izbrali knjigo, ki jo je vzgojiteljica prebrala.

Obiskali smo tudi Posavsko potujočo knjižnico, ki je bila v našem kraju. Za otroke je bila to nova izkušnja, saj knjižnice v taki obliki ne poznajo. Prijazni knjižničar nam je predstavil potujočo knjižnico in predvajal posnetek, kako je nastala. Izposodili smo si nekaj knjig o žabah, ki je bila naša takratna dejavnost v skupini.

Polni lepih vtisov iz potujoče knjižnice smo se odpravili nazaj v vrtec. Še bomo obiskali knjižnico in brali, saj skupno branje razvija otrokov govor, domišljijo in besedni zaklad.

Helena Banič, vzgojiteljica

Dostopnost