Mesec december je tudi v skupini Mucki postregel s pestrim dogajanjem. Tako so nas že na samem začetku obiskale babice, s katerimi smo pekli Miklavževe piškote. V kulturnem domu nas je po končani predstavi s svojim prihodom razveselil sam Miklavž. Iz ZD Krško nas je obiskala medicinska sestra, s katero so si otroci pripravili zdrav zajtrk, se učili temeljitega in pravilnega umivanja rok in spoznali, kako pravilno ravnati v primeru kašlja. Seveda pa nismo pozabili na čarobnost okraševanja in izdelovanja vsega, kar sodi v veseli december. Otroci so nadvse uživali v postavljanju smrečice, pravljične vasice in se veselili vsakega dne posebej, saj smo v soju prazničnih luči prebirali čudovite pravljice. Iz DSO Krško so nas obiskali stanovalci in zaposleni ter nam dan polepšali s predstavo Vesel božič mišek Matiček. Nikakor pa ni šlo brez prijetnega druženja s prijatelji iz drugih skupin vrtca, skupaj smo ustvarjali, plesali, prepevali, se sladkali ob vroči čokoladi in se družili v vrtčevskem »kinu«.

Tina Cunk, vzgojiteljica

Dostopnost