V ponedeljek, 24. 6. 2024, so učenci v tem šolskem letu še zadnjič sedli v šolske klopi. Prvi dve uri sta bili namenjeni podelitvi spričeval in osvojenih priznanj ter pogovoru z razrednikom.

Po malici pa smo obeležili dan državnosti, ki smo ga praznovali 25. 6. 2024. Učenke 7. in 8. razreda so zapele slovensko himno in povezovale prireditev. Učenci, ki obiskujejo dejavnosti pravljične urice in plesno ustvarjanje, so uprizorili gledališko predstavo z naslovom Zmešnjava v deželi pravljic. Zgodba govori o deklici, ki je našla knjigo s pravljicami, vendar ji je veter pomešal vse strani. Ko zaspi, v njeno sobo pridejo pravljični junaki, ki pa niso takšni, kakršnih smo vajeni iz pravljic. Da je bila predstava bolj zanimiva in razgibana, so poskrbele mlade plesalke.

Po prireditvi je v telovadnici šole potekala tradicionalna tekma v odbojki med devetošolci in učitelji. Kot večinoma doslej so tudi tokrat štele izkušnje, tako da so učitelji povedli z veliko prednostjo.

Zapisala Anita Slak, prof.

Dostopnost