V letošnjem šolskem letu so učenci pridno umivali zobe ter tako skrbeli za čiste  in zdrave zobke tudi v šoli. Pri tem so jih vzpodbujale razredničarke. Za pravilno in temeljito čiščenje ter preventivni  pregled zob sta poskrbeli sestri Damjana in Barbara iz ZD Krško, ki sta nenapovedano enkrat mesečno prihajali na šolo in opravili kontrolo za čiste zobe.  

Za popolnoma čiste zobke so učenci od 2. do 5. razreda polnili vsak svoj kartonček s štampiljko zajčka. Umivanje zob se je obrestovalo 35 učencem, ki so kartonček napolnili s samimi zajčki. Prejeli so nagrado v obliki magneta, na katerem je zapisan slogan LEP NASMEH, MOJ USPEH. Prav tako so si darilo, zobno pasto in zobno ščetko, prislužili tudi učenci 2. b razreda, ki pa so v čiščenju zob na šoli osvojili prvo mesto. 

Prvošolčki se učijo pravilno ščetkati zobe in se pripravijo za naslednja leta, ko pričnejo s sodelovanjem na tekmovanju za zdrave in čiste zobe.  

OŠ Podbočje je v čiščenju zob, izmed 10 šol v krški občini, zasedla 6. mesto. 

Zapisala Anuša Ajster. 

Dostopnost