Na povabilo Doma starejših občanov Krško smo se s starostniki srečali v gozdu. Dan je potekal tako, da smo se po zajtrku odpravili proti Dobravi, kjer so nas v gozdu že čakali starostniki. Ob upoštevanju vseh ukrepov, ki smo jih sedaj že vajeni, so nam izrekli dobrodošlico in nas povabili k ogledu igrice »Drevo ima srce«. Otroci so igrico z zanimanjem gledali, saj je glavno vlogo igrala zaposlena v domu starejših, ki se je v ta namen tudi oblekla v kostum. Ob zaključku igrice je otroke povprašala po vsebini le-te. Moram zapisati, da je veliko otrok sledilo igrici, saj so pravilno odgovorili na zastavljena vprašanja. Nato smo skupaj zapeli pesmico »O prijateljstvu« in »Ko si srečen …«. Prav tako so jim otroci  povedali deklamacijo »Pravi prijatelj« in zapeli še nekaj otroških pesmi, ki jih otroci radi prepevajo. Ob prepevanju se mi je za trenutek utrnila misel, kako malo je potrebno, da osrečimo starejše ljudi in jim narišemo nasmeh na obraz. Na koncu srečanja smo se jim zahvalili za povabilo in jim obljubili, da se pomladi spet srečamo.

Ksenija Satler, vzgojiteljica

Dostopnost