V sredo, 19. 6. 2024, so se učenci od 4. do 8. razreda odpravili na športni dan z vsebinami pohoda, kolesarjenja in veslanja.

Učenci 4. in 5. r. so se s kombiji odpeljali v Kostanjevico na Krki, od koder so se z čolni odpeljali do Broda. Od tam so pot nadaljevali peš proti Staremu gradu do šole.

Fantje 5. r. in učenci 6. r. so peš prišli do Broda in nadaljevali pot s čolni do Velikega Mraševega. Najbolj pogumni so se na koncu kopali v Krki. Do šole so se ob reki Krki vrnili peš.

Učenci 7. in 8. razreda so se s kolesom po kolesarski stezi mimo Velikega Podloga in Gorice odpeljali do Gazic. Tu so pustili kolesa in se peš odpravili do Velikega Mraševega. Tam so šli na čolne in veslali nekaj časa s tokom in nekaj časa proti toku. Po končanem veslanju so se kopali in skakali s »tarzanom« v Gazicah. S kolesom so se nato vrnili v šolo.

Polni novih dogodivščin smo zaključili zadnji športni dan.

Marjeta Š. Rozman