Tudi letos smo na naši šoli pustni torek obeležili tako, kot se za ta dan spodobi. Igrive maškare so se dopoldan pridno učile, 4. šolsko uro pa so se zbrale v telovadnici, kjer je potekalo pustno rajanje, ki so ga otvorili s plesanjem in z zabavo. Sledila je predstavitev pustnih mask po razredih. Komisija je bila enotnega mnenja, da ima kot ponavadi težko delo, saj se je morala odločiti o podelitvi nagrad v kategorijah za najboljše skupinske maske, najboljše posamične maske in najbolj izvirne maske. Za nagrade je poskrbelo Društvo prijateljev mladine Podbočje.  

Po razglasitvi nagrajencev so potekali še skupinski plesi, nato pa so se eni odpravili k pouku, drugi pa na kosilo. 

V popoldanskem razširjenem programu so se vse skupine ob harmonikarski spremljavi devetošolcev Miha in Aleksa odpravile na pustno povorko do trga, kjer so jih pričakali vaščani in jim delili bombone. Ob prihodu pred šolo so nekatere že čakali starši, ki so maškare odpeljali v pustno popoldne.  

Zapisala Anita Slak 

Dostopnost